Jak mít doma rychle uklizeno

Tipů, jak zařídit, aby bylo hezky uklizeno, těch není nikdy dost . Jak ale stihnout dát domácnost dohromady, když není času nazbyt? Když je vítaná (ovšem naprosto nečekaná) návštěva doslova za dveřmi? Prostě hodně rychle! Hlavně klid. S naším návodem to jistě zvládnete!dekorační věnec na dveře

První dojem na chodbě
První,co návštěvníci v našem obydlí uvidí, je chodba. Rozhodně nedopustíme, aby je zde přivítali rozházené boty a jiný nepořádek! Vše srovnáme a co je špinavé vyčistíme (nebo alespoň zatím dobře schováme). Rychle vytřeme nebo vysajeme, vyvětráme. Pak můžeme použít také nějakou příjemnou bytovou vůni.

Toaleta
Tuto malou (ale důležitou) místnůstku příchozí dříve nebo později navštíví! Mělo by tam být čisto a voňavo. Zkontrolujeme hlavně stav toaletní mísy a umývadla, doplníme toaletní papír, mýdlo a čisté ručníky. Nezapomeneme přeleštit zrcadlo. Tam, kde je toaleta v koupelně, nedopustíme, aby návštěvu uvedlo do rozpaků naše prádlo. To dáme rovnou do pračky nebo schováme do koše.

Čistá kuchyň
Vše, co se dá uklidit, uklidíme do skříněk a šuplíků. Špinavé nádobí umyjeme a uložíme (nebo ukryjeme do myčky). Zkontrolujeme čistotu pracovní desky na kuchyňské lince, sporáku a jídelního stolu. Vytřeme podlahu. Návštěva opravdu nemusí někde vidět pozůstatky naší včerejší večeře!uklizený obývací pokoj

Obývací pokoj
V obýváku se s návštěvou obvykle usadíme, takže mu při rychlém úklidu věnujeme zvláštní pozornost! Vyvětráme, vysajeme či vytřeme. Utřeme konferenční stolek (budeme sem servírovat občerstvení!). Srovnáme křesla, přehozy a polštáře. Není někde na nábytku vrstva prachu? Nezapomněli jsme vysát pavučinku u stropu? Je vidět přes okno do naší krásné zahrady? Když je vše v pořádku, můžeme atmosféru doladit pomocí příjemné jemné vůně vonné svíčky či aromalampy.

Hotovo! Teď ještě upravíme svůj zevnějšek, také není od věci zkontrolovat aktivitu dětí a domácích mazlíčků! A návštěva může klidně zazvonit u dveří.