Adresa trvalého pobytu je povinnost


Někde bydlet, mít byt nebo rodinný domek, který by nám říkal pane, to je sen každého z nás, ale ne všem se to podaří. Někdo se musí smířit i s podnájmem, pronájmem nebo s bydlením v městských bytech. Co ale musíme mít všichni, to je adresa trvalého pobytu.

Můžete bydlet pod mostem jako bezdomovec, ale stejně musíte mít v matrice na Obecním úřadě nahlášenou adresu trvalého pobytu. Pochopitelně to nebude adresa toho mostu, ale jako místo trvalého pobytu budete mít nahlášen onen Obecní úřad. Je to povinnost vůči státu, aby vám státní instituce měly kam zasílat oficiální poštu. Problém je, že dnem doučení na Obecní úřad začne běžet lhůta, jako byste si zásilku převzali. Takže je ve vašem zájmu se jednou za čas a ne za moc dlouhý čas, zastavit na Obecním úřadě a zkontrolovat, zdali tam pro vás nějaká ta obálka neleží.

trvalý pobyt

Nahlášení trvalého pobytu teda nemusí bít místo vašeho skutečného pobytu. Obdobná situace může nastat, pokud zakládáte novou firmu, musí mít tato firma nahlášenou adresu jako sídlo firmy, ale nemusí to být adresa, kde skutečně vaše firma bude sídlit, nebo adresa vašeho trvalého pobytu, pokud budete podnikat z domu.

trvalý pobyt

Je to tzv. virtuální adresa a můžete si ji zřídit kdekoliv, ale počítejte s tím, že to nesmí být nějaká fiktivní adresa, která vůbec neexistuje. Je to reálná adresa, kde sídlí firma, jenž virtuální adresy nabízí v rámci svého podnikání. Vám na tuto adresu bude chodit oficiální korespondence a budete si ji tam v rámci svých možností vyzvedávat, nebo vám je firma, která vám virtuální adresu sjednala, bude přeposílat. Ať už máte své vlastní bydlení či nikoliv, je nahlášení trvalého pobytu https://www.profisidla.cz/cs/poradna/prakticke-rady-a-zkusenosti/trvaly-pobyt/a-279/ vaší povinností, i když už ji nemusíte mít zapsanou v občanském průkazu. Musí být zapsána v registru obyvatel.