Myšlenkové mapy aneb nejlepší bezplatné aplikace

Asi přemýšlíte, co si vůbec pod pojmem myšlenková mapa představit. Jestli pouze nějaké imaginární mapy spočívající v lidské myšlence. Avšak není tomu tak. Myšlenkové mapy jsou unikátní online aplikací neboli nástrojem. Podstata spočívá v uspořádání myšlenek či přijít na nové.
 computing koncept cloud
Myšlenkové mapy lze využít i v rámci plánování oslavy, pro vytvoření originálního zápisu učiva či četby. Není třeba obavy ohledně malování myšlenkových map aktivním přístupem.
 
Výhody aneb proč používat myšlenkové mapy
 
·         poutavé po grafické stránce,
·         neomezený přístup k aplikaci kdykoli a kdekoli, postačí jen internetové připojení,
·         mapy lze ukládat do různého formátu,
·         rovněž je možno vkládání do dokumentů, či použití do prezentace,
·         snadný způsob ovládání, vše přehledné, není třeba škrtání jako v případě ručního psaní,
·         reálné sdílení myšlenkových map s kamarády i kolegy,
·         užívání je bez jakékoli instalace a aktualizace,
·         je možné být členem komunity a použít i šablony ostaních uživatelů,
·         myšlenkové mapy jsou tvořeny v cloudu, tj. ve vašem počítačovém zařízení.
 cloud computing
A jaké jsou nejlepší aplikace?
 
·         Coggle – velmi snadná a bezplatná aplikace, mapy je možné sdílet a editovat, interesantní design, export je reálný do formátu PDF a PNG.
 
·         Text2MindMap – velmi snadná aplikace, která nevyžaduje ani registraci, poskytuje jen základní editaci ohledně barev i fontů, exportovat můžete do formátu PDF a JPG.
 
 
·         Spicynodes – aplikace vám umožní vytvoření myšlenkové mapy, poté lze vložit na vlastní webovou stránku či blog. Vše je zdarma a je možné i vkládat do map videa, odkazy či obrázky.
 
·         Slatebox – online tvorba myšlenkových map i schématických celků, stejně tak je možnost vkládat obrázky i odkazy a sdílet s přáteli.
 
 
·         Mind42 – získá si vás jednoduchostí a snadnou ovladatelností, umožňuje základní editaci map a export až do možných sedmi formátů! Reálné je sdílení myšlenkové mapy s uživateli a prohlížení v galerii.
 
·         Creately – bezplatná verze umožňující vytvoření myšlenkové mapy i řadu jiných schémat, stejně tak je možné vytvoření jednoho projektu a přizvat až tři osoby. Vše je přístupné a zdarma. Mapy je možno exportovat do šesti formátů. Jedná se o komunitní instrument, což vám dovolí výběr z více než sta šablon od dalších uživatelů.