Jak být nejlepší matkou a manželkou i v dnešní uspěchané době


V dnešní chaotické době není postavení žen ve společnosti vůbec jednoduché. Jsou na nás kladeny požadavky na roli kvalitní a spolehlivé matky, ale většina z nás se i snaží o to, aby se nějakým způsobem realizovala. Většinou je dohnána i k podobným pracovním výkonům jako muži, což lze ve většině případů nesnadno skloubit s chodem domácnosti. Jaké největší chyby, které se později bohužel projeví na nich samotných, ženy v dnešní společnosti dělají a jak se jich zbavit?
rodina na procházce


1. Musím být dokonalá


Mnoho žen se snaží urputně skloubit pracovní a rodinný život a ne vždy se jim to daří. Přicházejí večer z práce domů unavené, vrhají se na nutný úklid, nervózně popohánějí děti i manžela. Tohle všechno příjemné rodinné atmosféře příliš nepomáhá. Snažte se slevit z některých svých požadavků. Nutně nemusí být každý den před odchodem do školy vše sklizeno ze stolu a všechno nádobí v myčce. Udělejte dětem odchod do školy příjemnější a odpoledne je naopak požádejte o spolupráci. Nežeňte se tolik za tím, aby vše bylo dokonalé, o tom život není.
malí sourozenci


2. Nejdříve ostatní, až potom já


Nesmysl! Tím, že budete omezovat sama sebe na úkor druhých, je vždy nemusíte udělat šťastnými. Uvědomte se, jakou Vaši rodinní příslušníci chtějí matku a manželku. Šťastnou, spokojenou, nabitou energií. Pokud sama nebudete toto mít, nikdy to nepřinesete do Vaší domácnosti. Najděte si čas sama na sebe. Ať už na večerní četbu, návštěvu kosmetického salonu, popřípadě setkání s kamarádkou. Zkrátka něčím, co Vás potěší.


3. Navození klidu je hlavním úkolem ženy


Ač to vždy po příchodu z práce nemusí být jednoduché, snažte se být na svou rodinu milá. Hlavním úkolem ženy je už od pradávna navození bezpečné a příjemné atmosféry u rodinnému krbu a toho se držte, něco na tom je. Nezvyšujte hlas, objímejte, vyprávějte, věnujte se dětem a manželovi. Ač se Vám to nemusí zdát, určitě po příchodu domů ocení Vaši přítomnost, kterou mají spojenou s klidem, bezpečím a vůní domova. To je celý základ spokojené domácnosti.