Dekorace, které nás přežijí

Zahrady se stále více stávají místem, kde se lidé potkávají a tráví čas. Kromě běžného zahradního vybavení, jako je posezení, gril nebo ohniště, si můžeme naše okolí domu pozměnit vhodnými dekoracemi.
Mezi nejoriginálnější stylové dekorace patří kované zahradní dekorace skvelydomov.cz, které si můžeme nechat udělat na zakázku u kováře, nebo přímo koupit v některém ze specializovaných obchodů pro dům a zahradu.vývěsní štít kováře.jpg
Kované zahradní dekorace si můžeme rozdělit na užitkové a okrasné.
Užitkovými dekoracemi rozumějte takové, které mají praktické využití. Takovou dekorací se může stát i kovaný plot (často používaný v kombinaci s kamennými zídkami) a branka či brána do zahrady. Kované oplocení je velice trvanlivé a přežije několik generací. Velice krásně a nostalgicky působí u domu nástěnný zvon na detailně vypracovaném kovaném držáku, který ohlašuje příchod návštěv.
V zahradě najde své uplatnění i kovaný zahradní oblouk, nejčastěji ozdobený plazivou růží a různě stojany a podstavce na květináče, svíčky a lampy. Zajímavým prvkem je krmítko a napáječka pro ptáky, které přilákají na zahradu mnoho atraktivních ptáků, které byste jinak neměli možnost sledovat, jak hodují, nebo se osvěžují vodou.
Pokud hledáte něco, co určitě nemají vaši sousedi, můžete si na venkovní zeď domu nainstalovat kované sluneční hodiny. K jejich návrhu ovšem potřebujete mít nastudované technické parametry, pro jejich fungování. Zaručeně ovšem takovou dekorací, kterou by měl šikovný kovář zvládnout vyrobit, přilákáte pozornost svého okolí.kovaná větrná korouhvička.jpg
Dětem uděláte radost zvonkohrou. Kovanými soškami můžete zpestřit vzhled zahrady, závěsný pták na stromě, kachna na zapichování u okrasného jezírka a velký ještěr vyhřívající se na velikém kameni, budou mít u dětského osazenstva domu také velký úspěch.
Inspirovaní starými romantickými filmy, si můžete nechat podle svých představ ukovat korouhvičku, která se na vyvýšeném místě bude otáčet ve větru. Koňská podkova zavěšená nad vchodovými dveřmi by měla zaručit štěstí všem obyvatelům domu.