Zahrada je mnohem víc, než práce

Každý milovník zahradničení se jistě nemůže dočkat prvních jarních dní, kdy konečně bude moct vyrazit na svou milovanou zahrádku. Zahradničení má v posledních letech v oblibě čím dál tím více lidí.

Po zimě je potřeba zkontrolovat, jestli vám náhodou ještě nezůstala nějaká ta semínka od loňského roku. Je potřeba se také začít pomalu ale jistě připravovat na různé květiny a udělat si v hlavě projekt, jak by vše mělo nebo nemělo vypadat. Možná by vám k projektu mohl pomoct i papír a tužka. Jedná se hlavně o rozmístění všelijakých záhonků, sadbě keřů nebo místa pro vaše mazlíčky.
růžové kopretiny

První jarní paprsky začínají signalizovat to, že se za malou chvíli přesuneme pod širé nebe a již nebudeme muset trávit čas v uzavřeném prostoru na gauči a u televize. Pobyt na sluníčku a relaxace v přírodě poskytuje ten nejvíce relaxační odpočinek ze všech.

Kdo má zahrádku, březen jej jistě doma neudrží. Každý zahradník v březnu vychází na obchůzku a plánuje, co kdy a kde bude mít, jak se o to bude starat apod. Je důležité ale pamatovat i na to, že nejen záhonky, které jsou vybudovány nově, zasluhují pozornost. Jestliže jste na podzim začali sázet česnek a cibuli, pak je třeba se podívat, co s nimi zima provedla. Je potřeba začít ošetřovat i stromy, keře, jahody apod.
větve břečťanu

Zima jistě vytvořila zkázu i na některých stromcích. Jistě na nich zanechala šrámy a jizvy, kterým se jiným slovem říká pukliny. Právě teď je ten vhodný čas stromek potěšit a pohladit rány voskem nebo balzámem, které jsou pro vyřešení těchto problémů naprosto vhodné. Je čas ukončit řez jabloní a hrušní a je správný čas na to, abyste začali tvarovat větve podle vašich představ.

Je určitě třeba okolo ovocných stromů začít dělat pořádek a půdu provzdušnit. Nezapomeňte na okopání, odstranění plevele nebo pohnojení. Věřte, že za tuto péči se vám stromy odmění překrásným a hlavně chutným ovocem. Určitě nesmíte zapomenout ani na maliny a ostružiny, které potřebují prosvětlit a odstranit odrozené výhonky. Práce je opravdu mnoho, takže je potřeba si ji řádně rozvrhnout, abyste vše stihli, dokud je ještě čas.