Proč si vybrat život na vesnici?


Vybrat si místo, kde chcete bydlet, může být velký oříšek. Každému z nás vyhovuje něco jiného a v průběhu času se naše představy o ideálním místě na bydlení mění. V mládí nám vyhovuje rušné město, které v noci žije. Stárnutím však mnoho z nás přijde na to, že poklidná vesnice má své kouzlo.
mrakodrapy


Mnozí z nás ocení na vesnici především klid a celkově velmi příjemně působící prostředí. Vesnice nejsou tolik zatíženy dopravním ruchem, a proto je zde i značně lepší vzduch. Vesnice bývají často obklopeny malebnými krajinami. Na procházce se tedy nemusíte dívat na nevzhledné panelové domy a dýchat vzduch plný zplodin.


Více místa, více možností


U pozemků na vesnici nejste tolik omezeni jako ve městě. Z pravidla bývají pozemky na vesnici větší. Pokud stavíte novostavbu, nemusí váš dům těsně naléhat na řadové domky. Pozemek okolo vaší stavby můžete zdokonalit krásnými záhonky a skalkami. Určitě zde najdete i místo pro pergolu a bazén. V okolí málo kdy bývají vysoké paneláky, takže se nemusíte bát nevítaných pohledů do vašeho soukromí. Určitě na svém pozemku naleznete místo na garáž. Což bývá ve městech velkým problémem.


Všichni se znají


Na vesnicích je také velkou výhodou, že se mezi sebou obyvatelé dobře znají. Lidé, žijící na vesnici jsou zvyklí si pomáhat, určitě vám při stavbě pomohou. Pokud plánujete bydlet na vesnici s rodinkou, není nic lepšího, než když vám na ně dají pozor všudypřítomní zvědaví důchodci.


luxusní dům v přírodě


Problém s dopravou


Bydlení na vesnici má i své nevýhody, pokud nevlastníte auto, bude pro vás život na vesnici obtížnější. Většina vesnic má svůj obchod, hospodu nebo něco podobného, vždy zde seženete to nejnutnější. Pro větší nákupy je však lepší vyrazit do pořádného obchodu ve městě. Pokud máte děti většina kroužků a škol je ve městech. Málokterá vesnice má vlastní školu. Samozřejmě také můžete využít autobusy, ale ty nejezdí vždy, tak jak byste si představovali.