Výhody elektronické čtečky

Důkazem toho, že se knihy málo čtou, je fakt, že člověka s papírovou knížkou už téměř nevidíme, ale přibývá nám čtenářů čteček. Čtečka nám vejde do jedné ruky, je lehká a skladná. Povrch zadní strany je příjemný na dotek a dobře se drží. Nikdy se nezahřívá, a tak můžeme číst, jak dlouho chceme. Pomocí virtuální klávesnice si do textu můžeme dělat poznámky. Můžeme si vložit záložky do stran, abychom je snadněji našli.
čtení relaxace
I když je čtečka jednoúčelové zařízení, vyberme si takovou, která využívá displej s tzv. elektronickým papírem. Ten je na rozdíl od počítače nebo tabletu dobře čitelný při jakémkoliv osvětlení, ale i na slunci. Nemá žádné odrazy a odlesky, vhodný i na pláž. Požitek ze čtení je stejný, jako by byl v tištěné podobě.
Další výhodou čtečky je, že na rozdíl od tabletu, který nás bude rozptylovat přicházející poštou nebo internetem, se můžeme věnovat jen čtení. Tablety nebo čtečky s LCD displejem vyzařují světlo do očí a na slunci nejsou dobře čitelné. Naše oči zářením trpí a dlouho tak u čtení nevydržíme. Čtečka je proto vhodná i pro náruživé čtenáře.
ebook a nabíjecí kabel
Výhodou čtečky je také výdrž baterie. Na jedno nabití vydrží až jeden měsíc intenzivního čtení. Kapacita paměti je tak velká, že umožňuje nahrát tisíce knih. Můžeme si nastavitvelikost písma podle potřeby i během čtení. Displej má většinou dotykový, takže její ovládání je velmi jednoduché.
Prodej E-knihje velmi jednoduchou záležitostí. Probíhá tak, že v nabídce si koupíme knihu, stáhneme ji na svůj počítač a přes kabel nahrajeme knihu do čtečky. Tím to však nekončí. Knihu si můžeme stáhnout do všech zařízení, které doma máme. Do všech mobilů i do tabletů. Tento systém je tak promyšlený, že když večer začneme číst na čtečce novou knihu a na druhý den chceme pokračovat v mobilu, otevře se na tom místě, kde jsme předchozí den přestali. Velmi jednoduché užívání elektroniky. 
knihovna v pc
Elektronická čtečka může být skvělým dárkem na vánoce.Třeba pro člověka, který rád čte a rád cestuje. Nemusí si vybírat, které knihy si s sebou vezme, ale může si vzít celou knihovnu v podobě elektronické čtečky.