S absencí oleje není radno si zahrávat

To je pohodička, když se vezete ve svém autíčku ubíhající krajinou, na silnicích žádný velký provoz, cedule s omezením rychlosti také Vaši jízdu nebrzdí, slunce neoslňuje. Co víc si přát? Pro řidiče je tento stav ideální.
Ale každý řidič se už nejednou potýkal s nepříjemnostmi, jako je nedostatek benzínu, nebo přetržený klínový řemen, ale také absence motorového oleje . Většinou si za své nepříjemnosti na cestách ale může sám. O tom by se daly vyprávět báchorky!

Což o to, když se přetrhne klínový řemen, víceméně to může být nešťastná souhra náhod. Ale jestliže Vám dojde benzín? Tak to je skutečně Vaše chyba! A když Vám začne blikat výstražné světýlko u stavu oleje, tak to je na pováženou! To už na své vozidlo, s prominutím, opravdu kašlete! Do takové situace byste se skutečně dostat neměl!
Rychlou prohlídkou nic nezkazíte
Pro každého řidiče by mělo být naprosto samozřejmé to, že si před každou jízdou provede takovou malou obhlídku vozidla, aby ho na cestě nečekaly nějaké nepřiměřeně otravné nepříjemnosti. Ty totiž mohou končit opravdu i katastrofou.
Co by tedy měl každý řidič před jízdou učinit?
1. Obejít vozidlo, aby zjistil, jestli mu nějaký vandal přes noc nevypustil pneumatiky, neutrhl zpětné zrcátko, nebo stěrače.
2. Rozhodně by si měl občas před jízdou zjistit, zda ryska motorového oleje je zvlhčena přesně podle normy.
3. Letmo se podívat pod kapotu vozidla, zda se tam neobjevila loužička. Důvodem by mohlo být cokoliv, co se týče kapalin vozu.
4. po usednutí zjistit stav vody v chladiči, nebo v nádrži.
5. Upravit si všechna zrcátka, aby dobře viděl.
6. A pro roztržité řidiče: odbrzděte ruční brzdu, než sešlápnete plyn!

Děláte to také?

Víte, že na cestě už sotva napravíte nedostatky, které jste si nezkontroloval? Dokonce svým nezájmem o stav vozidla před jízdou můžete ohrozit nejen posádku vozu, ale i ostatní účastníky silničního provozu?! Myslete na to!