10 nejbohatších lidí světa

1)Bill Gates
Bill Gates si své místo udržuje už delší dobu a jeho majetek má hodnotu 75 miliard dolarů. Za jeho nejvÄ›tším úspÄ›chem stojí založení firmy Microsoft, která se stala jednou z nejúspěšnÄ›jších na svÄ›tÄ›. KromÄ› luxusních domů, aut a spousty dalšího, investuje Gates nemalé jmÄ›ní na charitu a pomoc nejchudším lidem. V loňském roce se také začal podílet na investicích do výzkumu alternativních energií.
budova Microsoftu
2)Amancio Ortega
Ortega je španělským podnikatelem a zakladatelem Inditexu, do něhož spadá také obchodní řetězec Zara. Ten tvoří největší podíl na jeho příjmech. Ortega je nejbohatším maloobchodníkem a je známý svou skromností a jednoduchým životním stylem. Jeho majetek představuje 67 miliard dolarů

3)Warren Buffett
Majetek Buffetta tvoří necelých 61 miliard a nejvíce penÄ›z získal z investic, které investoval do společnosti Berkshire Hathaway. Je mu už 85 let, pÅ™esto stále v podnikání a investování pokračuje. Velké jmÄ›ní také daruje charitÄ›, celkem již daroval pÅ™es 25 miliard.

4)Carlos Slim Helú
Carlos Slim Helú je majitelem firmy América Móvil, která se zabývá telekomunikací. Tato firma má až 300 milionů zákazníků v 19 zemích Latinské Ameriky a Karibiku. Dále také investuje do ropy, zdravotní péče, potravinářství a stal se nejvýznamnÄ›jším investorem deníku New York Times. Jeho majetek je 50 miliard dolarů.

5)Jeff Bezos
Bezos je vlastníkem 18% podílu v Amazonu a z toho má také nejvÄ›tší zisky. Dále se také zajímá o oblast cest do vesmíru a zajímavostí je, že si zahrál ve filmu Star Trek: Do neznáma. Jeho vlastnictví činí více než 45 miliard dolarů.

6)Mark Zuckeberg
Mark Zuckerberg je zakladatelem sociální sítÄ› Facebook, která se rychle stala jednou z nejpoužívanÄ›jších na svÄ›tÄ›. Firma se neustále rozvíjí a Zuckerbergovi tak pÅ™ináší stále více penÄ›z. Ten se rozhodl velkou část z toho darovat na charitu.

7)Larry Ellison
Larry Ellison založil firmu Oracle, která se zabývá vytvářením databází a softwarů. Ze svého celkového jmÄ›ní 43 miliard dolarů také dává peníze na filantropii, zejména medicínský výzkum a zachování divoké přírody. Také se pÅ™idal k dalším miliardářům a podepsal filantropickou výzvu Giving Pledge.

8)Micheal Bloomberg
Michael Bloomberg je bývalý starosta New Yorku a peníze získává zejména z investic a z vedení finanční a mediální společnosti Bloomberg. Zapojuje se také do politiky, kde podporuje například těžší kontrolu zbraní.

9)Charles Koch
Koch působí jako pÅ™edseda pÅ™edstavenstva ve firmÄ› Koch Industries, která je druhou nejvÄ›tší americkou společností v soukromém vlastnictví. VýznamnÄ› se také zapojuje do politiky, jeho majetek pÅ™edstavuje necelých 40 miliard dolarů.
balíčky bankovek v kufru
10)David Koch
Spolu se svým bratrem se podílí na řízení firmy Koch Industries a zabývá se zejména chemickou divizí. David Koch také velkou část peněz daruje na filantropii, již daroval více než miliardu dolarů a podpořil například přestavbu Metropolitního muzea umění.

10 nejbohatších lidí světa
4.3 (85.41%)37