TERASA

Pokud plánujete stavbu rodinného domu a toužíte mít u nÄ›j i terasu, mÄ›li byste s ní počítat už pÅ™i samotném projektu. Nemusíte se bát, že byste zaplatili o hromadu penÄ›z navíc, pÅ™i stavbÄ› domu platíte za celkový projekt, ne za jednotlivé části. Spíše by Vás to vyÅ¡lo dráž, kdybyste si terasu nechali postavit až dodatečnÄ›.
místo pro odpočinek
Na co myslet při stavbě terasy:
–        v první Å™adÄ› musíte myslet na umístÄ›ní, nejideálnÄ›jší je místo, kdy může být terasa propojená s obývacím pokojem nebo s kuchyní, kdy se dá z místnosti plynule pÅ™ejít na terasu
–        důležitou roli hraje samozÅ™ejmÄ› materiál, který použijete, tÄ›ch je na výbÄ›r z více variant:
1)      Dlažba:dlažba se na terasu sice hodí, ale záleží na umístÄ›ní terasy, pokud Vám na ní půjde celý den přímé slunce, bude dlažba rozpálená, a pokud chcete terasu využívat i v zimÄ›, může Vás dlažba studit.
2)      Přírodní dÅ™evo:přírodní materiál, na pohled velmi hezký a příjemný, je v současnosti ideální volbou, ani přímé slunce ho nerozpálí a v zimÄ› Vás studit nebude.
3)      Moderní plast:je stálobarevný, odolný UV záření, nevyžadují žádné další nátÄ›ry a snadno se udržují v ÄistotÄ›, pokud v místnosti, na kterou Vám bude navazovat terasa, máte napÅ™. plovoucí podlahu, dá se podlaha na terasu v umÄ›lém plastu pořídit ve stejném odstínu.
4)      Beton:na terasu je to vhodný materiál, ovÅ¡em moc se nehodí na terasy přímo navazující na dům, ale spíše na terasu, stojící úplnÄ› mimo dům.