Dovolená v Portugalsku

Chcete během vaší dovolené poznat nějakou zajímavou zemi, která je rozmanitá a nabízí spoustu zajímavých míst, které stojí za to navštívit? Chcete během vaší dovolené lenošit na pláži, ale také si užít nějaké ty památky, případně turistiku? Pak je pro Vás Portugalsko jako stvořené. Tato země nabízí několik stovek kilometrů skvostných písčitých pláží pod vysokými útesy. Je rájem pro milovníky architektury, vína, bujarého nočního života a historických památek.

muž v jeskyni

Kam konkrétně v Portugalsku zamířit

Pokud máte rádi květiny, pak vás rozhodně zaujme známý a oblíbený ostrov Madeira. Pokud si chcete užít nádherných pláží, pak je pro vás jako stvořené pobřeží Algarve. Ty, co vyhledávají přírodní ráj, nedotčenou panenskou přírodu, bezkonkurenční pláže, přírodní krásy a bohatou faunu a flóru, jednoznačně uspokojí bezkonkurenční Azorské ostrovy.

Alentejo je vyhlášenou provincií s poklidnou atmosférou, kde na vás dýchne ta pravá portugalská atmosféra.

V oblasti Algarve se můžete těšit na nádherné písčité nebo oblázkové pláže, na kterých naleznete i vytoužené soukromí.

Ostrov Porto Santo vám nabídne nádhernou několik kilometrů dlouhou pláž se zlatavým pískem, který je léčivý díky vysokému obsahu minerálních látek.
lisabon portugalsko

Minout byste neměli ani LISABON, hlavní město Portugalska, kde na vás čeká spousta historických památek a také nádherné výhledy do okolí.

Tato země se také může pyšnit hned několika „NEJ“. Nachází se zde nejdelší most v Evropě s názvem Ponte Vasco da Gama, který měří 17,2 km. Zajímavostí je také to, že se v Portugalsku nachází největší kasino v Evropě, a to nedaleko hlavního města. Zároveň se také v této zemi nachází první komerční mořská elektrárna.

Při návštěvě Portugalska toho na vás čeká spousty k poznávání a k prozkoumávání, tato země vám toho má hodně co nabídnout a vy tak můžete strávit příjemnou odpočinkovou nebo aktivní poznávací dovolenou na zajímavém a atraktivním místě, kterými místa v Portugalsku beze sporu jsou.