Langkawi: levnější Thajsko

Nejenom levnější, ale hlavně klidnější, bez davů turistů. Nejen, že se zde snadno domluvíte, ale navíc si užijete nádhery, která je srovnatelná s Thajskem. Co tu najdete?
–          Bezcelní obchody
–          Klid
–          Nádhernou přírodu
–          Soukromí
–          Levné ubytování i jídlo

Skrytá před zraky turistů i cestovek
Tuzemští turisté ve většině případů volí mezi Thajskem a Malajsií. Pokud už se chtějí vydat do exotiky, většinou volí Thajsko na poloostrovu Puket, ale také ostrovy a ostrůvky, které jej obklopují. Andamanské moře je takových ostrovů plné. Je to skvělá volba, ovšem musíte počítat s tím, že se budete rvát o místo na pláži s dalšími stovkami turistů. A pokud sníte o klidné dovolené bez toho, abyste museli hledat volné místečko na pláži, máme pro vás nádhernou alternativu, která se nachází jenom několik desítek kilometrů jižně od poloostrova Puket.

Langkawi: perla Andamanského moře
Malajský ostrov se nachází mezi Malajsií a Thajskem v oblasti Malackého průlivu. Jaké jsou jeho výhody oproti Thajsku a Malajsii?
–          Minimum turistů
–          Levnější alkohol
–          Levnější služby
–          Neporušenou přírodu nezasaženou turismem
–          Kulturní mix
–          Nepotřebujete vízum

Doprava
Ostrov je skutečně malý. Půjčíte-li si na místě auto, objedete ostrov sotva za půlden. Stejně jako v celé jihovýchodní Asii se i na Langkawi jezdí vlevo. Nemusíte se ničeho bát, jelikož provoz je tu minimální a i čtyřproudové silnice jsou poměrně prázdné a vyšší rychlost než devadesát kilometrů v hodině se zde nedoporučuje.

Benzín je zde třikrát levnější než u nás, za litr dáte v přepočtu asi jedenáct korun, a půjčení nejlevnějšího auta vás na týden vyjde asi na patnáct set korun. Pokud potřebujete něco většího, připravte si asi dva tisíce korun. Pokud nefandíte autům, můžete využít autobusové dopravy, ale pamatujte, že autobusy zde nejezdí často. Možné je také vzít si taxi, většinou se zde jezdí pevně dané úseky a zaplatíte za službu méně než u nás, ale pokud plánujete projet celý ostrov, vlastní auto je skutečně nejlepší možnost.