Zimní dovolená: lyžařské lokality

Je jich po celé Evropě mnoho. Jenom v Rakousku naleznete všechno, co byste si mohli od zimní dovolené přát – není to navíc ani tak daleko. Ale pokud byste letos chtěli zvolit něco jiného, přinášíme vám několik tipů, kam se za zimními radovánkami vydat.

1.       Slovensko
–          Jasná – Chopok
Středisko zimních sportů patří mezi nejznámější a nejlepší na celém Slovensku. Dlouhatánské sjezdovky, moderní vybavená, rychlé vleky, volný terén na sjezdy a moderní lanovky, to je Slovensko. Navíc vás v lednu čeká okolo osmdesáti cetimetrů sněhu a teplota by se měla držet ideálně okolo mínus dvou až tří stupňů. Prašan nezvlhne, a pokud budete mít štěstí, slunce vás bude pálit do očí.

–          Vrátna
Lyžařské středisko Vrátkna patří k těm nejmodernějším, které na Slovensku naleznete. Máte zde i možnost freeridu, k dispozici je asi sedmnáct kilometrů sjezdovek, ale nejspíš bude otevřených jenom pět až sedm kilometrů. Tratě jsou zasněžovány uměle. Pokud žijete na východní Moravě nebo ve Slezsku, nebudete to mít do Vrátné daleko.

2.       Itálie
–          Dolomiti Superski
Italský Trentin je v zimních měsících vyhlášená destinace všech lyžařů v Evropě. Není se čemu divit, jedná se o bezkonkurenční lyžařskou oblast, jež zahrnuje velmi známá lyžařský střediska, jako jsou Moena-Trevalli, Val di Fiemme, S. Martino di Castrozza-Passo Relle a další. Jeden skipas rovná se tři sta kilometrů na svazích celkem. V lednu zde bývá mezi dvěma sty až dvěma sty dvaceti centimetry napadaného sněhu a lednové teploty se pohybují od mínus jednoho do mínus šesti stupňů celsia. K dispozici vám bude také na tři sta padesát vleků a lanovek.

3.       Francie
–          Tři údolí
Největší francouzský komplex pro zimní sporty, to jsou Tři údolí. Hotely nebo apartmány si můžete objednat přímo na svazích, lanovky jsou prostorné a otevřené a v této oblasti jich najdete na osmdesát lanovek a vleků a také téměř tři sta kilometrů volných sjezdovek. Největší sjezdovka má převýšení téměř patnáct set metrů.