Jak správně zvolit povrch u bazénu

Není nic lepšího, než v letní sezoně mít vlastní soukromý bazén, kde byste se mohli smočit. Úporná horka přímo lákají k tomu, abychom si zaplavali ve sluncem zalité zahradě, kde máme klid a prostor na relaxaci. Ovšem ne vždycky je nám toho záhodno. Pokud ale nemáte dostatečně velký bazén, nemusíte se bát, že byste si nezaplavali.

Úplně stačí, abyste si pořídili protiproud – ten vám nahradí nedostatečné metry, navíc si tak můžete i dost dobře udržet kondičku. Plavání je jedním z nejzdravějších a nejbezpečnějších sportů. Navíc mít bazén na zahradě znamená, že nemusíte nikam jezdit, ani stát dlouhé fronty na drahé občerstvení. Domácí bazén je v letní sezoně zkrátka ráj na zemi. Ovšem máte-li na zahradě zabudovaný bazén v zemi, případně k němu vedou schůdky nebo terasa, dbáte také na bezpečnost okolo bazénu? Stačí málo a může se stát krvavé neštěstí, zvláště pokud hovoříme o malých dětech. Rozhodně byste si měli přečíst náš návod, jaké body byste měli zahrnout do rekonstrukce nebo stavby bazénu a jeho okolí. Uklouznutí patří bohužel mezi častá zranění v letní sezoně, hlavně u dětí.

1.       Neklouzavé materiály
Nejde jenom o to, abyste vybrali správný povrch, který je protiskluzový, ale také povrch, an kterém se netvoří kaluže vody. Tyto vlastnosti nese například tzv. kamínkový koberec. Má nádhernou strukturu, vypadá luxusně a moderně. Má pískovou barvu a není hrubý, takže se po něm dá bez problémů chodit na boso. Obsahem tohoto kamínkového koberce jsou oblázky, které jsou smíchány s pryskyřicí. Nejenom že je podlaha krásná, ale také příjemná na dotek a samozřejmě je bezpečná, protiskluzová a netvoří se na ní kaluže vody, které by mohly vést k uklouznutí.

2.       Hygiena
Kamínkový koberec je navíc hygienický, snadno očistitelný a neobsahuje žádné nebezpečné či toxické látky. Také neškodí přírodě a je jednoduchý na údržbu. Je také vysoce odolný vůči solím i ostrému proudu vody z hadice.