Jak správně zvolit povrch u bazénu

Není nic lepšího, než v letní sezoně mít vlastní soukromý bazén, kde byste se mohli smočit. Úporná horka přímo lákají k tomu, abychom si zaplavali ve sluncem zalité zahradě, kde máme klid a prostor na relaxaci. Ovšem ne vždycky je nám toho záhodno. Pokud ale nemáte dostatečně velký bazén, nemusíte se bát, že byste si nezaplavali.
krytý bazén na zahradě
Úplně stačí, abyste si pořídili protiproud – ten vám nahradí nedostatečné metry, navíc si tak můžete i dost dobře udržet kondičku. Plavání je jedním z nejzdravějších a nejbezpečnějších sportů. Navíc mít bazén na zahradě znamená, že nemusíte nikam jezdit, ani stát dlouhé fronty na drahé občerstvení. Domácí bazén je v letní sezoně zkrátka ráj na zemi. Ovšem máte-li na zahradě zabudovaný bazén v zemi, případně k němu vedou schůdky nebo terasa, dbáte také na bezpečnost okolo bazénu? Stačí málo a může se stát krvavé neštěstí, zvláště pokud hovoříme o malých dětech. Rozhodně byste si měli přečíst náš návod, jaké body byste měli zahrnout do rekonstrukce nebo stavby bazénu a jeho okolí. Uklouznutí patří bohužel mezi častá zranění v letní sezoně, hlavně u dětí.
bazén pro děti
1.       Neklouzavé materiály
Nejde jenom o to, abyste vybrali správný povrch, který je protiskluzový, ale také povrch, an kterém se netvoří kaluže vody. Tyto vlastnosti nese například tzv. kamínkový koberec. Má nádhernou strukturu, vypadá luxusně a moderně. Má pískovou barvu a není hrubý, takže se po něm dá bez problémů chodit na boso. Obsahem tohoto kamínkového koberce jsou oblázky, které jsou smíchány s pryskyřicí. Nejenom že je podlaha krásná, ale také příjemná na dotek a samozřejmě je bezpečná, protiskluzová a netvoří se na ní kaluže vody, které by mohly vést k uklouznutí.
nafukovací kruhy v bazénu

2.       Hygiena
Kamínkový koberec je navíc hygienický, snadno očistitelný a neobsahuje žádné nebezpečné či toxické látky. Také neškodí přírodě a je jednoduchý na údržbu. Je také vysoce odolný vůči solím i ostrému proudu vody z hadice.