Vybíráme sedací soupravu

Pokud už jste vyřešili všechny otázky typu: jaké barvy budou mít zdi, jak vyřešit strp, zda instalovat stropnice a pokud ano, jakého druhu, jak budete řešit osvětlení, ze které strany a kudy povede, dokonce i jak bude silné a jak velký je prostor, a pokud už jste vyřešili, jaké typy podlahy byste chtěli v obývacím pokoji mít a zda byste chtěli instalovat například krb, nebo větší parapety, či jste měnili i okna za izolační, určitě řešíte, jakým elegantním nábytkem místnost teď vybavíte.

Nejspíš nejvíce váháte se sedací soupravou. Ta totiž dává obývacímu pokoji atmosféru a také řídí jeho styl. Jak ale vybrat tu správnou právě pro vaši domácnost? Nejde jenom o funkčnost, tedy není třeba se otáčet pouze po tom, jak je velká, ale také po tom, jak je kvalitní, na kolik let je záruční doba, jaké má vlastnosti, jestli má úložný prostor, nebo jestli se dá v případě potřeby rozložit. Jak tedy vybrat tu správnou sedačku, která by zapadla do vašeho vysněného interiéru a zároveň plnila všechny vámi požadované funkce?

–          Podle počtu osob v domácnosti
Nejspíš asi musíte zvolit velikost požadované soupravy. Pokud máte menší obývací pokoj, nejspíš je nasnadě koupit menší sedačku, a pokud máte velkou rodinu, místo se jistě pro větší rohovou sedačku najde.

Pokud máte k dispozici velký prostor, jistě byste měli investovat do sedačky a několika křesel. Pokud ale nemáte takový luxus, abyste si mohli dovolit prostornou sedačku, volte něco menšího, například rohové sedačky, nebo sedačky do tvaru písmene U. Pokud stále řešíte otázku prostoru, zakupte sedačku, která v sobě ukrývá úložný prostor.

–          Podle konstrukce
Chcete-li sedačku, která vypadá luxusně a vytváří atmosféru pokoje, jistě se budete poohlížet po materiálu konstrukce. Dřevěná, kovová nebo kožená budou určitě ty, kterých si budete všímat nejvíc.