Kvalitní filtrace je základ

Filtrační jednotka je srdcem každého bazénu a obejdou se bez ní pouze nejmenší dětské bazénky. Pokud tedy vlastníte bazén středních a větších rozměrů, ať už je umístěný v zemi či nad zemí, tak je jisté, že se bez výkonné a kvalitní filtrace neobejdete ani vy. Stěžejním úkolem filtrační jednotky je prohánět vodu skrze filtrační materiál. O dostatečný proud vody se stará výkonné čerpadlo, nasátá voda posléze prochází zvoleným filtračním materiálem, ve kterém se zachycují ve vodě obsažené nečistoty, takže zpět do nádrže se vrací kvalitní pročištěná voda. Je tedy jasné, že to, zda budete se svou filtrační jednotkou a následně i s kvalitou čistoty vody spokojeni, záleží na dvou faktorech:

dívka

Za prvé na tom, zda vaše čerpadlo bude dostatečně výkonné, aby prohnalo celý vodní objem nádrže filtračním médiem a za odpovídající časový úsek.
A za druhé na tom, zda si zvolíte vhodný filtrační materiál, který dokáže nečistoty z vody efektivně zachycovat.

Na trhu je hned několik filtračních materiálů, které můžete k tomuto účelu využít: jedná se o zeolit, filtrační písek a filtrační kuličky.
Filtrační kuličky jsou poměrně novým filtračním materiálem, a jejich výrobce slibuje zachycení i těch nejmenších nečistot. Jejich nevýhodou je, že se jedná o plast, který po znečištění poputuje do popelnice.

vzorek

Naopak zeolit a filtrační písek můžete využívat opakovaně a snesou i několik vyprání, a jakmile se jejich hrany obrousí, lze je využít třeba zahrádce anebo na stavbě.
Zeolit s oblibou využívají také akvaristé, neboť se jedná o filtrační médium s bohatou vnitřní strukturou, ve které se zachycují nežádoucí nečistoty.
Naopak filtrační písek zachycuje nečistoty na svých ostrých hranách. K dispozici máte kvalitní bezprašný křemenný filtrační písek 25 kg ve třech velikostních kategoriích pískového zrna. Hrubost písku je vhodné volit dle doporučení výrobce bazénové filtrace.