Také milujete dřevo?

Pak ho jistě budete chtít maximálně využít i v interiéru svého domu anebo bytu.
Dřevo v interiéru má hned několik výhod najednou.
Za prvé dokonale vypadá. Ať už bydlíte v domě anebo v bytě, máte doma moderní anebo starobylé vybavení, máte k dispozici mnoho anebo naopak málo obytného prostoru, se dřevem nikdy nešlápnete vedle. Je nadčasové, dokonale zapadne do každého typu interiéru, a vždy bude vypadat luxusně – ať už mu dáte libovolnou podobu.tmavé dřevo.jpg
Důležité je jistě i to, že se dřevem se skvěle pracuje. Zvládne to nejen profesionální řemeslník, ale také amatér.
Dřevo vám vydrží skoro věčně. Pokud mu zajistíte vhodné podmínky, jako jsou přiměřená teplota a vlhkost, můžete si být jisti tím, že vás přežije a budou si ho užívat i generace, které přijdou po vás. V případě, že dojde k poškození – oprava je snadná – stačí místo přebrousit a natřít.
Navíc, dřevo může nabývat mnoha podob – podle druhu dřeviny, kterou si zvolíte, může mít světlou anebo naopak tmavou barvu, kterou je ještě ke všemu možné specificky upravit pomocí nátěru. Různé druhy dřevin rovněž vynikají jinou tvrdostí.
Dřevo v interiéru navíc oceníte i v případě, že se rozhodnete pro podlahové vytápění – jen je potřeba volit z omezené škály dřevin a speciálního provedení krytiny.dřevěná podlaha, kámen.jpg
Snad jedinou zřejmou nevýhodou dřeva v interiéru je jeho vyšší pořizovací cena. Především, pokud jde o dřevěné podlahové krytiny. Na druhou stranu, jak již bylo řečeno, dřevo vám vydrží po desetiletí, a mnohdy i déle, takže se jedná o výdaj, který se už nikdy nebude opakovat, protože taková krytina vám vydrží po celý život.
Jestliže chcete ušetřit, anebo jsou vaše finanční zdroje velmi omezené, pak si zvolte dřevo z levného místního zdroje, kterým je smrk. Smrkové podlahové palubky jsou rovněž velmi kvalitní a pěkně vypadají, avšak můžete je mít za velmi příznivou cenu.