Víte jaké jsou základní kusy oblečení pro miminka?

Žijeme v době, kdy je všechno drahé. Ačkoliv se v novinách a na internetu píše o tom, že průměrný plat jednoho člověka je 30 000 Kč, ani zdaleka na to všechny domácnosti nedosáhnout. Mnoho rodin nedá dohromady čistý měsíční příjem ani 20 000 Kč. Není proto divu, že se mnoho lidí snaží šetřit, kde se dá.

Řada rodin se rozhodne šetřit na oblečení – a není se čemu divit. V současné době jsou značkové oblečení velice drahé, nicméně to nutně nemusí znamenat, že i kvalitní.

Přitom takové oblečení pro miminka můžete sehnat velmi levně a kvalitně zároveň. Rozhodnete-li se nakupovat v nějakém ověřeném e-shopu, můžete si být kvalitou jistí i přesto, že textilii nenavrhli přední světoví módní návrháři. Hlavní je, že splní svůj účel.

booties-2047596_1920

Jednotlivé kusy oblečení naleznete už od pár desítek korun, můžete tak miminko vybavit velkou spoustou oblečení, které můžete i navzájem kombinovat. Mezi základní kusy dětského oblečení patří především punčocháče, ponožky, trička, mikiny či svetříky a čepičky.

Zejména punčocháče oceníte jak v zimním, tak letním období. V zimě není problém punčochy natáhnout pod nějaký silnější kus oděvu tak, aby váš potomek nenachladl. V létě je pak můžete nosit samotné, nebo v případě holčiček, kombinovat s dětskými sukýnkami, či šatičkami.

ležící mimino

Určitě by vám neměly chybět ani různé čepičky a kloboučky. Při výběru si ovšem dejte pozor na to, pro jaké roční období pokrývku hlavy vybíráte. Pokud byste miminku v létě dali pokrývku z tlustého a teplého materiálu, mohlo by snadno dojít k přehřátí miminka – což je opravdu nežádoucí. Přitom žádná pokrývka hlavy je taktéž špatná volba – mohli byste snadno zapříčinit úžeh. Na léto volte lehké, plátěné kloboučky, které sice ochrání před sluncem, ale nebudou děťátko zbytečně přehřívat.

Zkrátka, pokud víte kde nakupovat, můžete mít celou řadu základních kusů dětského oblečení a nemusíte za to utratit majlant.