Kamenná krása


Také se Vám líbí přírodní materiály?
·        Někdo si potrpí na dřevo
–         pro jeho vůni.
·        Někdo má raději kámen
–         pro jeho nesmrtelnost.

Přiznám se, že stojím mezi oběma tábory. Každá věc, která pochází z přírody, mě fascinuje. Připadá mi dokonalá. A pokud se najde někdo, kdo s ní umí zacházet a vytvořit něco ještě krásnějšího, už to nemá chybu.
Vždycky se mi líbil styl starých Římanů.
·        kamenné sloupy
·        sochy
·        fontány.

Nikdy mě ale nenapadlo, že právě sochy mají určitý smysl.
–         Že jsou to ochranitelské symboly.
–         A nejen ve starém Římě, ale i v Japonsku a Egyptě, věřili na jejich ochranitelské schopnosti.
a)      Pokud si dáte do zahrady kamennou kočku nebo hrošici a půjde kolem Egypťan, bude mu jasné, že upřednostňujete houževnatost a máte velký smysl pro rodinu.
b)      Jestliže očekáváte návštěvu z Japonska, doporučovala bych kamenného kapra. Symbolizuje nejdůležitější japonské vlastnosti – sílua vytrvalost.
c)      Kdyby se Vám kapr nezdál, klidně zvolte nějakého ptáka nebo želvu. Určitě neprohloupíte. Japonský turista si o Vás udělá jen ten nejlepší úsudek. Znamená to, že preferujete věrnost a věříte v dlouhý život a s ním spojené štěstí.


Čisté ruce – čisté myšlenky

Chcete-li být kosmopolitní a neupřednostňovat některý z národů,dobrá volba je kamenná sova. Ta je, pravděpodobně, u každého národa symbolem moudrosti a učenosti. To vše, o čem jsme si právě povídali, jsou kamenné výrobky, které jsou pouze pro okrasu, nebo mají nosit štěstí a jiné pozitivní věci.
Jeden kamenný výrobek je i k užitku.
Kamenné pítko.
·        Vypadá jako velká mísa.
·        Krásné je z mramoru.
·        Někomu se může zdát příliš barevné, a tak volí raději nenápadnou žulu.

Třeba se u Vašeho pítka v létě zastaví nějaký žíznivý tvor, kdo ví. A mimochodem. I tento výrobek měl v minulosti svou symboliku. Návštěva, která si z tomto kamenném umyvadle omyla ruce, dávala najevo, že má pouze čisté úmysly.