Podle čeho se stanovují ceníky stěhování v Praze

Pro někoho je stěhování určitou výzvou, vzrušením a příjemnou změnou, která završí stávající životní etapu a otevře nové, dosud nepoznané obzory. Jiní lidé se raději svěří do péče odborníků a většinu starostí položí na jejich bedra. Dnes jsou stěhovací služby běžným standardem už proto, že se jedná o náročnou akci, co může být nad naše síly.složené papírové krabice.jpg

Jaké položky se započítávají do ceny stěhovacích služeb

V mnoha případech bývá cena za stěhovací služby stanovena dohodou, případně dle pevné sazby za kilometr nebo velikost objektu, anebo se hradí práce přepočítaná na hodinu. Někdy se však určité položky započítávají a ovlivňují celkovou cenu:dvě zabalené papírové krabice.png

  • Množství věcí – do celkové ceny samozřejmě promlouvá celkový rozsah celé akce, tedy, zda jde pouze o pár drobností v krabicích, anebo se k nim připočítává i nábytek a domácí spotřebiče. Stěhováci jsou také ochotni vyzvednout objednané zásilky nábytku a spotřebičů zakoupených v e-shopu a doručit je v rámci stěhování na sjednané místo.
  • Výtah nebo výnos do patra – stěhováci stěhování Praha Odnes to se vás mohou zeptat, zda je v místě stávajícího a nového pobytu k dispozici osobní či nákladní výtah, a případně kolik pater bude nutné zdolat ručním výnosem. Počítá se i suterénní byt, kam se vstupuje po schodišti.
  • Kilometrová vzdálenost – jednou ze zásadních položek je vzdálenost. Je celkem pochopitelné, že levněji vás vyjde přesun věcí v rámci jednoho města. Tento způsob je také poměrně častý ve velkých městech a týká se převážně sjednávání nových pronájmů nebo studentského bydlení. Výjimkou však nejsou ani služby převozu věcí z jednoho konce republiky na druhý, nebo dokonce do zahraničí. Plánujete-li stěhování na dlouhou vzdálenost, raději se informujte o ceně předem.
  • Balení věcí a montáž nábytku – většina klientů si zvládne zabalit sama, ale neplatí to pro každého. Poměrně často využívanou službou je rozmontování skříní, postelí, nebo dokonce kuchyňské linky, a jejich zpětná montáž. Takový zásah je namáhavý a pracný a vyžaduje velkou fyzickou zdatnost.