Reklamní powerbanky jako dobrý tip na dárek pod stromeček

Někteří lidé zoufale hledají při nákupu mobilních telefonů výrobek, který by jim vydržel co nejdéle nabitý, a dělají si starosti, co kdyby jim někde např. při delším cestování autobusem baterie vypověděla službu v tom nejnevhodnějším okamžiku. Přitom existuje docela snadné a levné řešení – externí akumulátorový zdroj.
dívka s mobilním telefonem na ulici

Co je to powerbanka

Powerbanku si můžeme představit jako baterii v pouzdře, která se využívá jako externí záložní zdroj elektřiny. Uvnitř se nachází nabíjecí akumulátory stejnosměrného napětí, nabíjí se z rozvodné sítě 230 V, případně přes mikro USB konektor z počítače, a na výstupu powerbanky je k dispozici napětí 5 V. Tímto napětím lze pak nabíjet mnohá elektronická zařízení, nejčastěji mobilní telefony nebo přenosné MP3 přehrávače.
Na trhu existuje několik výrobců těchto zařízení a jednotlivé typy se liší především počtem miliampér hodin (kapacitou). Platí zde přímá úměra – čím je kapacita vyšší, tím se zvyšuje počet nabití jednoho zařízení, případně možnost nabíjet více telefonů nebo přehrávačů najednou. Nejprodávanějším typem jsou zdroje s kapacitou 10 tisíc mAh. Výhodou těchto výrobků je jejich nízká cena a široké pole využití, takříkajíc pro všechny mobilní telefony. Ocení ji zvláště majitelé smartphonů, které se v terénu rychle vybíjí, a pokud není nablízku zrovna elektrická zásuvka pro připojení nabíječky, což je např. na turistickém výletu v přírodě, provozní doba telefonu se výrazně zkracuje. Vhodně zvolenou „bateriovou bankou“ ji můžete několikanásobně prodloužit.
notebook, telefon a powerbanka
V prodeji je k dispozici celá řada různých tvarových a barevných řešení a zde se nabízí využít i reklamní potisk. Tyto výrobky mohou být i vhodným dárkem k narozeninám či pod vánoční stromek a s potiskem např. ve formě fotografie můžete udělat radost svým blízkým. Anebo můžete zvolit dárkový set s potiskem, bude to velice milé překvapení – např. keramický hrnek, deštník, USB flash disk a dvě reklamní powerbanky – na každém z nich jiný motiv a jiná fotografie.