Swingové obchodování vám dá svobodu

Zajímáte se o Forex, učíte se obchodovat na finančních trzích a rádi byste si opět rozšířili obzory? Dost možná patříte k obchodníkům, kterým intradenní obchodování úplně tak nevyhovuje. To je v pořádku, není to cesta, která bude vyhovovat všem, a která je jako jediná správná, to vůbec ne. Naopak stále více lidí začíná tíhnout k takzvanému swingovému obchodování, které se oproti tomu intradennímu významně liší. V čem?

muž za notebookem

Swingové obchodování je typické tím, že jednotlivé pozice držíte klidně i několik dní, mnohdy třeba i celý týden. Jedná se o pozice, které jsou dlouhodobé, a nemusí se tím pádem kontrolovat hned několikrát denně. Pokud jste někdy užívali strategii price action na menších časových rámcích, tak moc dobře víte, že je to poměrně časově náročné. Spousta lidí sedí celé dny u počítače a analyzuje každou novou svíčku. Pokud toužíte po větší svobodě, tak určitě nebude od věci seznámit se právě s dlouhodobým držením otevřených pozic. Jaké benefity to má?

šipka nahoru

  • Méně stresu – pokud otevíráte pozice na delší dobu, tak automaticky počítáte s tím, že ne po celou dobu půjde trh vaším směrem. Čeká vás tedy mnohem méně stresu, pokud tento fakt přijmete.
  • Klidnější rozhodování se – na rozdíl od scalperů budete mít dostatek času na to, abyste se rozhodli, jestli do obchodu vstoupit, či nikoliv. Budete moci své myšlenkové pochody lépe analyzovat, a díky tomu se vyvarujete mnoha chybám, které by byly způsobené právě ukvapeným jednáním.
  • Větší svoboda – v praxi to funguje tak, že si vyberete pár měnových párů, které budete sledovat. Budete přesně vědět, co na nich chcete vidět. Díky tomu, že budete otevírat pozice na větších časových rámcích, vám bude bohatě stačit pár desítek minut denně. Zapomeňte na hodiny vysedávání u počítače, swing vám dá svobodu.

Swingové obchodování je velmi oblíbenou metodou, vyzkoušejte si ji tedy i vy. Někomu sedne, někdo se s ní nedokáže ztotožnit, záleží na vaší povaze a na tom, jaké jsou vaše priority.