Miner asic – hardware na těžbu kryptoměny

Chcete se pustit do těžby kryptoměny? Víte jak se taková kryptoměna těží? Pro těžbu je prvořadé zakoupení těžebního stroje, se kterým se můžete setkat pod názvem miner asic.

virtuální měna

Ještě na začátku taková těžba probíhala na běžných PC zařízeních a následně na grafických kartách. Bylo to však nákladné na elektrickou energii a tak jak doba pokročila, tak byla vymyšlena i efektivnější forma těžby kryptoměny.
Těžba dnes tedy probíhá pomocí specializovaného HW, který je určený přímo pro tento účel. Hardware ASIC spotřebuje méně elektrické energie, je daleko výkonnější a těžba probíhá rychleji. Jde o investici, která se nakonec vyplatí, protože se vám vrátí díky rychlejší těžbě digitální měny, jako jsou třeba bitcoiny. Jejich rychlost je natolik ohromující, že si můžete přijít k velkému množství vyřešení bloků a to již za jednu sekundu.

Podle čeho HW na těžbu vybírat?

Výběr těžebního stroje tedy hardware určeného pro tento účel spočívá v určitých parametrech, na které je důležité se zaměřit.
Důležitý u výběru HW je především výkon tedy hash rate, potom spotřeba elektrické energie a nakonec také cena. Co se týká výběru podle výkonů, tak důležitost spočívá v tom, že čím vyšší výkon, tak tím více pokusů na vyřešení bloků. Z toho vyplývá, také vyšší odměna.

technologie

Jedná se o vyšší investici, takže je důležité vybrat si pro vás to nejlepší. Proto si vyberte miner, který bude efektivně plnit cíl, kvůli kterému jste si jej zakoupili.
Poptávka po kvalitě a výkonu je vysoká a čím vyšší výkon, tím větší jistota, že se vám investice vyplatí a v brzké době vrátí. K investici je potřebné započítat nejen částku za samotný těžební stroj, ale také výdaje za elektrickou energii, poplatky za členství v tzv. mining pool a také je potřebné brát na vědomí stupeň obtížnosti.
HW ASIC umožňuje těžit nejen digitální měnu bitcoin, ale i další kryptoměny, které splňují stejnou hashovací funkci.