Nezapomenutelné ostrovy Malta a Gozo

Jestli chcete vyrazit na dovolenou do míst, které skýtá památky, křišťálově čisté moře a krásnou přírodu, vydejte se na ostrov Maltu a Gozu.Jsou to ostrovy opředené mýty a pověstmi. Velké množství turistů láká pobyt u Středozemního moře, ale ostrovy Malta a Gozu, tak často navštěvované nejsou. Přesto, že tento ostrov patří mezi menší, rozloha je pouze tři sta šestnáct kilometrů čtverečních, nabídne vám veškeré vyžití.
pobřeží Malty
Od turistiky až po koupání a potápění v křišťálově čistém moři. Jestli jste již někdy navštívili Řecko nebo Itálii, poznáte, že ostrov Malta se od těchto Středozemních států odlišuje. Možná je to tím, že Malta až do roku 1964 byla pod správou Britů. Ostrov má hlubokou historii a podle názvu si mnozí z vás jistě odvodí spojení s Řádem maltézských rytířů, kteří mají velký podíl na rozkvětu ostrova. Malta je sice rozlohou malá, ale její pobřeží je dostatečně členité na to, abyste zde mohli navštívit krásné a čisté pláže, které vám poskytnou dostatek soukromí.
útesy na Gozo
Za návštěvu, ale určitě stojí zachovalé starobylé chrámy postavené z obrovských kamenů. Většina z nich je zapsána v kulturním dědictví UNESCO.
Tyto megalitické stavby na vás dýchnou starověkou historií a přenesou vás o pár let do minulosti. Některé tyto historické skvosty jsou dokonce starší než Cheopsova pyramida. Hojně navštěvované bylo ještě donedávna Azurové okno, jedinečný přírodní úkaz, který se bohužel zřítil do moře. Pokud navštívíte známý komplex Hagar Qim a Mnajdra, věřte, že pohled na tyto stavby vám vyrazí dech. Na Maltě naleznete mnoho kostelů, téměř v každé vesnici. Jsou velmi krásně zdobené.

Začínající potápěči by právě zde, měli potápění vyzkoušet. Možná budou překvapeni až narazí na vrak lodi, kterých kolem ostrova není málo. Mořské dno je obydleno také spoustou zajímavých živočichů. Budete-li mít štěstí možná uvidíte i delfíny.